Jump to content
Cześć Graczu! Zachęcamy do rejestracji na Mybans.PL!
Sign in to follow this  
ByczoFernando

Sony Potwierdza : PlayStation 5 z odświeżaniem 120 Hz, 4K i crossplayem

Recommended Posts

Posted (edited)

PlayStation_5_wydajno%C5%9B%C4%87.jpg

 

CEO PlayStation, Jim Ryan, tuż przed targami E3 2019 przekazuje kolejne szczegóły związane z PlayStation 5. Przede wszystkim: konsola umożliwi międzygeneracyjny crossplay. Oznacza to, że posiadacze PS5 będą mogli grać w wybrane tytuły przeciwko użytkownikom konsoli PS4. To nie wszystko! Zapisane stany gier z konsoli obecnej generacji będzie można przenieść do gier wydawanych już z myślą o konsoli kolejnej generacji. Później, rozgrywkę będzie można kontynuować ponownie na starszym urządzeniu. 

W rozmowie z CNET Jim Ryan przyznał również, że szybki dysk SSD w PlayStation 5 montowany będzie domyślnie - nawet w najtańszych zestawach. Nie będzie to więc opcjonalny element śrubujący mocno cenę urządzenia. Z resztą, dyski SSD są obecnie najtańsze od lat, a ich ceny wciąż spadają. 

 

ps 5

 

 

Informacją, która ucieszy zwłaszcza posiadaczy wydajnych komputerów stacjonarnych rozważających zakup konsoli będzie zapewne informacja związana z jakością gier. CEO PlayStation obiecuje, że wybrane tytuły będzie można ogrywać w rozdzielczości 4K i w 120 klatkach na sekundę. Prawdę mówiąc trudno uwierzyć w te zapewnienia – o ile nie dotyczą one najprostszych gier, o najniższych wymaganiach. Dziś gry konsolowe działają co najwyżej w rozdzielczości 4K przy 30 kl./s., rzadziej 60 klatkach na sekundę. Przesiadka na 120 klatek wydaje się naturalnym kolejnym krokiem - konsole powinny w końcu starać się dogonić najwydajniejsze komputery – problem leży jednak w ewentualnej cenie takiego rozwiązania.

Dobrze byłoby, gdyby tytuły AAA działały na PlayStation 5 w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Będzie to trudne zadanie - obecnie jedynie drogi układ GeForce RTX 2080 Ti radzi sobie z utrzymaniem płynnej grafiki w tej jakości, przy tej liczbie klatek... jedynie w niektórych grach. Karta graficzna kosztuje ok. 5000 złotych, a więc trudno się spodziewać, by Sony decydowało się na układ o choćby zbliżonej wydajności w konsoli sprzedawanej za ok. 2000 złotych. A może PlayStation 5 będzie szalenie droga?

Więcej informacji na temat PlayStation 5 zostanie upublicznionych zapewne już w trakcie E3 2019.

 

 

źródło : CNET , instalki.pl

Edited by ByczoFernando

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.